Havi zárás - Május
Májusban viszonylag kevés szerzeményem volt, inkább az eddigiek olvasására fordítottam időt. Egy szuper nyári könyv azért került hozzám, és az idei év első Poketes vásárlását is megejtettem - ezeket nyáron mindenképp elolvasom.
Szerzemények
1. Carley Fortune: Minden elmúlt nyár
2. Vekerdy Tamás: Belső szabadság – Válogatott előadások
3. Horváth Panna – Szabados Gabriella – Vecsei H. Miklós (szerk.): Fa leszek, ha…
Olvasmányok
1. Mit tehetünk magunkért? 4/5
2. Alan Rickman: Őrülten, mélyen 5/5
3. Grecsó Krisztián: Lányos apa 5/5
4. Carley Fortune: Minden elmúlt nyár
5. Carlos Ruiz Zafón: A köd városa 4/5
6. Elizabeth Strout: A nevem Lucy Barton (újraolvasás) 5/5
7. Elizabeth Strout: Bármi megtörténhet 5/5
8. Agatha Christie: Poirot első esetei 4/5
9. Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban 5/5
10. Susannah Lloyd: Itt sárkány lészen 5/5
11. David Suchet: Poirot és én 4/5
12. Peter Wohlleben: Ha a fák lélegzethez jutnának 5/5
13. R. J. Palacio: Fehér madár 5/5
14. Neil Gaiman: Marvel 1602 5/5
15. Robin Stevens: Egy kis arzént a teába? 5/5
16. Cecilia Lattari: Holdfázisok 4/5
17. Maja Lunde: A méhek története 4/5
Májusban az áprilisi szerzeményeim közül többet ill. újabb könyvtári könyveket olvastam, az Agatha Christie életműolvasás mellett.
A lelkesen összeállított Múltidéző Május tbr-omat elbuktam, csak néhány elemét teljesítettem. Viszont a NIOK ehavi témájához (szülő-gyermek kapcsolat) több könyvet is fel tudok mutatni - Grecsó, Maja Lunde, Elizabeth Strout könyvei.
Több ismeretterjesztő könyvet vettem kézbe, mint például a Nyitott Akadémia előadásainak válogatását (Mit tehetünk magunkért?); a természethez kapcsolódva az új Peter Wohlleben kötetet és az olasz Cecilia Lattari Holdfázisok könyvét, ami többről is szól, mint amit a címe jelez.
Friss megjelenésként érkezett hozzám a Minden elmúlt nyár, ami tökéletes olvasmány volt - kikapcsolt, hozta azt a környezetet, ami megtetszett a Papírpalotában, de annál sokkal könnyedebb, romantikus - ha nyaralós könyvet kerestek, akkor ezt ajánlom!
Több kedvenc szerzőmtől is olvastam: Grecsótól, Carlos Ruiz Zafóntól, Elizabeth Strouttól, Peter Wohllebetől, Neil Gaimantól és persze Agaha Christie-től. Így ez a hónap nagyrészt a régi ismerősökkel telt, de azért néhány újabb szerzővel is megismerkedtem, mint például Susannah Lloyddal, vagy R. J. Palacioval.
A krimi vonalon nem csak AC-tól olvastam (és hozzá kapcsolódva az évek óta várólistás David Suchet memoárt), hanem a tavaly ősz kedves felfezetettjétől - Robin Stevenstől is.
A hónap másik két jelentős műve két memoár volt - Alan Rickman naplói és David Suchet könyve, leghíresebb szerepéről.
Filmek - sorozatok
Viszonylag kevés időt töltöttem májusban a sorozatokkal - filmekkel. Megnéztük moziban a Galaxis Őrzői 3-at, folytattam a Marple és Poirot sorozatot (de rendszer nélkül, amit épp elcsíptem a tévében), aktuális kedvencem - a Ted Lasso hétről - hétre kikapcsolt (már csak két rész van az évadból :O), ill. ledaráltam a Bridgerton spinoff sorozatot Sarolta királynéről, ami meglepően tetszett - kicsit előrébb vitte az alap sorozatot, de nagyon érdekes volt bepillantani az uralkodó pár életébe.
Mindenmás
Kirándulás szempontjából remekül indult a hónap: meglátogattuk Zalaegerszeg mellett a Csácsbozsoki arborétumot és a város mellett található Azaleás-völgyet. Elkészíthettem a kötelező orgonás és repceföldes fotóimat. Két év után ismét rendeltem a kedvenc magyar táskamárkámtól, az Ezsubegztől. A munkában is ért öröm: díjat kaptam az elmúlt évi teljesítményemért. Jártunk a kedvenc cukrászdámban és tettünk egy sétát a Sibrik-kastélynál (Bozsok). Pünkösdhétfőn pedig egy évek óta tervezett, közeli kirándulóhelyet jártuk be - a Pinka-szurdokot.
A hónap utolsó napján pedig Bp-en jártam, a FSZEK-ben egy könyvtáros konferencián - #nemvettemsemmit a Múzeum körúton :D
Többiek hónapja:
Nincsenek megjegyzések:
Te mit gondolsz? :)