Alex T. Smith - A Diótörő és az Egérkirály karácsonyi csínytevései
Tavaly olvastam először a brit illusztrátortól, írótól: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt és a Grumpusz köteteit. Az idei terveim között szerepel Fülöp történetének folytatása, de ezt megelőzte legfrissebb karácsonyi meséje, amelyben a Diótörő történetét dolgozta fel a szerző. (2013-ban olvastam E. T. A. Hoffmann klasszikusát - most kedvem támadt újraolvasni.)
A kisegereshez hasonlóan ez a könyv is 24 fejezetből áll, így adventi naptárként használható - én persze nem tudtam megállni, hogy ne olvassam el egy nap (na meg vissza kell vinnem a könyvtárba :D).
A Cukortündér Walterre, egy katonára bízza az Édességek Királyságának kulcsát, hogy rejtse el az Egérkirály elől. Ugyanis az a galád arra készül, hogy csapdát állítson a Mikulásnak és meghiúsítsa a karácsonyt!
Clara és Frici otthonában, szenteste épp bált adnak a szüleik - ám a gyerekek nem élvezik, ráadásul nincs semmi édesség, és csak remélni merik, hogy karácsony reggel a megszokott finomságok várják őket a fa alatt, az ajándékos zoknijaikban... Az estre beállít egy különös idegen, aki trükköket mutat be - ám Clara és Frici úgy érzi, igazi varázslat áll a mutatványok mögött, például látták a diótörő figurát mosolyogni.
Éjjel a testvérek lemennek a karácsonyfához, Clara szeretne utánajárni, hogy a figura milyen trükkel működik - innen kezdődnek a varázslatos kalandok. A gyerekek összezsugorodnak, találkoznak a megelevenedett diótörő figurával, Walterrel - sőt rájuk támad az Egérkirály és ellopja az Édességek Királyságának kulcsát!
Walter a testvérek segítségét kéri, hogy visszaszerezzék a kulcsot és megakadályozzák az Egérkiály terveit. Közben Clara kisöccse, Frici elkezd megváltozni - emiatt is mindenképp el kell látogatniuk a Cukortündérhez, hogy segítsen rajtuk.
A testvérek átlépnek egy varázslatos birodalomba, ahol találkoznak a tél boszorkányával, különféle édességek birodalmaiba látogatnak el, miközben ellenségeik nyomában vannak.
A kötet szépen értelmezte újra a klasszikus mesét, modern megközelítésben oldotta fel az ellentéteket. A másik megértése, a negatívumok átfordítása szép üzenet lehet a kis olvasóknak - a mese bemutatja, hogy nem helyes ha rámondjuk a másikra, hogy rossz / buta, hanem megpróbálunk a tettei mögé látni, ahogy itt az Egérkirály esetében történt.
Külön tetszett, hogy Clara és Frici édesanyja csak Strudel professzorként szerepelt - nem csak Strudel asszonyként. A karakterek bőrszínűket tekintve is diverzebbek, mint ahogy szoktak lenni.
Külön tetszett, hogy Clara és Frici édesanyja csak Strudel professzorként szerepelt - nem csak Strudel asszonyként. A karakterek bőrszínűket tekintve is diverzebbek, mint ahogy szoktak lenni.
Ez a kötet a barátság és a testvéri szeret története, a klasszikus karácsonyi történetbe ágyazva. Az elején kicsit nehezebben vonódtam bele, de utána vitt magával a kedves-varázslatos mese. Ezután is vevő leszek a szerző hasonló köteteire - az illusztrációit külön imádom!
5/5
Kiadó: Manó
Kiadás éve: 2024
Eredeti cím: The Nutcracker: And the Mouse King's Christmas Shenanigans
Fordította: Molnár Júlia Dóra
Oldalszám: 178
Ár: 6990 Ft
Borító: 5/5
Kiadó: Manó
Kiadás éve: 2024
Eredeti cím: The Nutcracker: And the Mouse King's Christmas Shenanigans
Fordította: Molnár Júlia Dóra
Oldalszám: 178
Ár: 6990 Ft
Borító: 5/5
Fülszöveg:
Roppant Nagy Gorgonzola, az Egérkirály valami rendkívül rafinált csínytevésre készül. Mindenféle édességet: süteményt, csokoládét, cukorkákat és nyalókákat lopkod, pedig ő csak a szottyadt, büdös sajtot szereti! Ráadásul elcseni az Édességek Királyságának kulcsát, hogy az ünnepi készülődést rémes felfordulássá változtassa.A Diótörő feladata, hogy megállítsa, csakhogy Walter egy nem annyira bátor Diótörő, és segítségre van szüksége. Megkéri hát a Kacérgiliszta közben lakó Clarát és Fricit, hogy kísérjék el őt a Cukortündérhez, hogy legyőzhessék az Egérkirályt, és megmentsék a karácsonyt. De vajon odaérnek időben?
Nincsenek megjegyzések:
Te mit gondolsz? :)