Októberben rengeeeeteeeeeg gyerekkönyvet olvastam, plusz néhány szokásos képregény is bővítette a listát:
Jason Aaron: A hatalmas Thor 1. – Vérében a mennydörgés
Jason Aaron korábbi Thor képregényeit olvastam – bár változó volt, hogy mennyire tetszettek – viszont A mennydörgés istennője megfogott, ezért voltam kíváncsi az új kalandra.
A kötet viszonylag rövid – viszont sok esemény történik: Malekith háborút robbant ki, amit Jane Foster a kemokezelését megszakítva próbál megakadályozni.
Kedvenc karakterem Loki is megjelent, akinél sosem lehet tudni éppen kinek az oldalán áll…
A többi birodalom háborúján túl még Asgardon belül is polgárháború robban ki Odin és Freya követői között.
Nem nyert meg magának ez a kötet, kapkodós volt, számomra túl sok volt a harc – valahogy nem állt össze.
3/5
Laura Ellen Anderson: Vámpyr Vilma és a barbárbálHalloween címke miatt figyeltem fel erre a gyerekkönyvre, ami hozza az Addams Family, vagy a Halálka hangulatát, kifordított – sötét világát.
Viszonylag hosszabb regényről van szó, amelyben megismerjük Noktürnia világát, ahol a szörnyek élnek, iskolába járnak és bált rendeznek. A gyerekeket arra tanítják, hogy a Napvilág teremtményeitől, mint a tündérek, unikornikosok félni kell. A történet egy pontján fontos lesz ez az előítéletet és a leküzdése.
Vámpyr Vilma a könyv főszereplője, aki megismerkedik szülei régi barátjával és annak fiával, aki miatt felborul a megszokott élete.
Kalandok és rengeteg undi étel-ital vár a kötetben, ami egy viszonylag sablonos történet a barátságról, az előítélekről, rossz nevelésről – viselkedésről, de az elfogadásról is. Nem volt rossz, tetszett a sok illusztráció, de annyira nem fogott meg, hogy most folytassam a következő kötetekkel, pedig hazahoztam a könyvtárból…
4/5
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárbanFolytatom a sorozattal való ismerkedést – a könyvtári kalandra különösen kíváncsi voltam :D
A nyári szünet alatt játszódik a történet, amelynek főhőse Lucy, aki imád ijesztő történeteket kitalálni és ezzel rémítgetni kisöccsét, vagy barátait. Ám amikor egy igazi szörnyre bukkan, akkor senki sem hisz neki. A befejezés egészen meglepő :O Tökéletes summerween-i sztori, ha jövő nyárra rövid horrort kerestek ;)
4/5
R. L. Stine: A bűvös maszkA Rejtély a könyvtárban után egyből elkezdtem ezt a kötetet, ami Halloween éjszakáján játszódik. A főszereplő ismét egy lány, akit imád mindenki megijeszti mert annyira félős. Ám Carly Beth ezt már nagyon unja, ezért egy nagyon félelmetes álarcot keres a kisváros új ajándékboltjában… nem is gondolja, hogy mekkora sikere lesz a maszknak.
Hangulatos őszi – csokigyűjtős történet, amelynél a befejezés ismét tartogat egy – kisebb – csavart. Jó volt hangolódni vele :)
4/5
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője Graffaló után azt hiszem végigolvasgatom majd Julia Donaldson életművét – kedves, humoros verses mesék. Remekül sikerült a fordítás és az illusztrációk is nagyon kedvesek.
5/5Bella Swift: A kiskutya, aki sztár akart lenniIsmét egy cuki kaland – iskolai színdarabbal, egy reggeli tévéműsorral és persze Mollyval, aki belekóstol a sztárságba :D Most nem volt kimondottan évszakos – ünnepes tematikája ennek a résznek, talán emiatt egy fokkal kevésbé tetszett, de kedves kikapcsolódást nyújtott.
4/5
Julia Donaldson: A Graffalókölyök
Idén májusban ismerkedtem meg Graffalóval és Julia Donaldson műveivel, azóta több is felkerült a várólistámra. Humoros történetek és a kedves illusztrációk megfogtak.
A Graffalókölyökben a címszereplőt követhetjük, aki a végére akar járni, hogy létezik-e apja rémtörténetei figurája a graffaló-faló egér… :D
Cuki történet, de sajnáltam a szörnykölyköt, hogy megijedve tér haza :D
4/5
Len Wein – Chris Claremont – Ann Nocenti – Larry Hama – Frank Tieri – Greg Rucka – Mark Millar – Jason Aaron: Én vagyok RozsomákA Vad Virágok Könyvműhelynél megjelenő Mi vagyunk… sorozat igazán hiánypótló – ezekben a gyűjteményes kötetekben megismerkedhetünk a klasszikus képregényfigurák több évtizedes történetével.
Logan/Rozsomák karaktere az egyik első volt, akit megkedveltem – még a X-men rajzfilmsorozatból, később Hugh Jackman által megformált módon, ezért is voltam kíváncsi, hogy honnan indult ez a figura.
A kötetben ismét nagy áttekintést kapunk 1968-tól kezdve. A válogatott képregényeket ismét szakértők írásai szakítják meg, amelyben képet kapunk a karakterről, a vele történt eseményekről, rajzolókról – stílusokról, témákról.
A korai képregények most sem fogtak meg, többnél nehéz volt követni az eseményeket – ismét a 2000-es évek utáni darabok tetszettek a legjobban.
Nagyon érdekes volt az Álmok c. amelyben végignézhetjük Logan szerelmi életét, az álmában megjelenő karaktereken keresztül – na itt tényleg jó volt a bevezető, ahol megemlítették a megjelent szereplőket-nőket.
Ebből a kötetből kevesebb füzet tetszett, vagy fogott meg – de maga a koncepció tetszett, sokat 'tanultam' erről a karakterről.
4/5
Julia Donaldson: Zog, a sárkányEgymás után olvastam el Zog és a gyógyító Gyöngy (királykisasszony) történetét. Nagyon tetszett mindkét történet, humoros – kedves, nem hagyományos életpályákat bejáró mesefigurákról.
Zog a sárkány akar a legjobb lenni az órákon, de mindig történik vele valami gubanc. Gyöngy időnként felbukkan és segít neki, később saját 'üzletbe' fognak.
Julia Donaldson kis kötetei már garantálják a kedves pillanatokat – fogok még olvasni tőle. (Még egy kis kupac vár rám a könyvtári kölcsönzéseim között).
5/5
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorokEgymás után olvastam el Zog és a gyógyító Gyöngy (királykisasszony) történetét. Nagyon tetszett mindkét történet, humoros – kedves, nem hagyományos életpályákat bejáró mesefigurákról.
A második rész hasonlóan szemléletváltó mint az első, nagyon tetszett a királykisasszony és új barátai, társai története. Julia Donaldson kis kötetei már garantálják a kedves pillanatokat – fogok még olvasni tőle. (Még egy kis kupac vár rám a könyvtári kölcsönzéseim között).
5/5
Julia Donaldson: Macskazene
Cirmos és utcazenész gazdája Fred megható és realista története. A (londoni?) utcákon zenélő Fred és Cirmos egy nap elszakadnak egymástól, a macska új otthonra lel és családot alapít, de a később mindenki számára jóra fordul a helyzet :) Ismét egy aranyos történet barátságról, a valóság elemeiről (hajléktalan, utcazenész, gazdakeresés a kismacskáknak) :)
4/5
Julia Donaldson: A három goniGoni, mi lehet az a goni? Ja, gonoszok!
Boszorkány, szörny és a szellem elhatározza, hogy megijeszt egy kislányt, aki nemrég költözött a közelükbe. Ennek a próbálkozásnak lehetünk a tanúi, persze nem megy nekik könnyen. És már megint megjelent a trükkös egér :D (Graffalóban is ő volt legokosabb.)
4/5
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartokEgy ufós Rómeó és Júlia történet, persze semmi tragédiával és a családok összebékülésével. Ötletes volt ismét a szöveg, az illusztrációk (mintha egy graffalót is láttam volna az egyik oldalon? :D). Tetszett.
4/5
Julia Donaldson: A csiga és a bálna A Csiga, aki világot akar látni és meglepő módon az óriási bálna lesz a segítsége – de a történet egy pontján ez megfordul :)
Elég egyértelmű a mese üzenete: lássatok világot! :)
4/5Michael Bond: Paddington, itt és mostAz egyik idei tervem volt, hogy a Paddington sorozat magyarul elérhető részeit elolvasom – sikerült. Jó lenne ha még megjelenne magyarul az a néhány rész, ami kimaradt (15 jelent meg összesen).
Paddigton ismét szűkebb környezetében kalandozik – eltűnik a Portobello útról a bevásárlókocsija, megvédi otthonukat, felcsap zongoraművésznek. Külön örültem, hogy egy halloweeni fejezet is helyet kapott – beöltözéssel, készülődéssel és persze csínytevéssel.
A közvéleményes fejezet elég bugyuta volt, itt aztán kiélhette Tandori – de az egész könyvben – a nyelvi humort, a magyar nyelv sokszínű értelmezhetőségét.
A kötet végén kapunk egy meglepetéskaraktert Paddigton múltjából – nagyon aranyos volt ez a részlet is.
A kötet amúgy már a 2000-es években jelent meg, erre van néhány utalás: személyi számítógép, ill. a kis család meglátogatja a London Eye-t, de másban nem érződik a haladás – úgy értelmeztem a gyerekek még mindig iskolában járnak (szegények a ’60-as évek óta nem nőttek fel :D)
A kötetben R. W. Alley illusztrációit ki kell emelnem, más mint Peggy Fortnumé, kicsit modernebb, cukibb – nekem nagyon tetszettek.
Szeretném angolul folytatni a sorozatot, kíváncsi vagyok arra is, hogy mennyire jön át a humora számomra – mennyire más eredetiben :)
5/5Yuu Tanaka: Reincarnated as a Sword – Penge az új életem 2.Szeptember elején olvastam az első részt, ami igazi meglepetés volt számomra – vártam a folytatást.
A második részben Fran és Mester egy nagyszabású goblin-gyilkolós küldetésbe fog, aminek köszönhetően a macskalány kipróbálhatja saját képességeit a harcban. Kiderül, hogy a Mester igazi nagymenő a kardok között, rengeteg képességre tett már szert, amit át is tud adni hordozójának, így Fran egyből a kalandozó ranglétre magasabb pozíciójára ugorhat.
A kazamatában egy olyan főgonosz várja őket, amilyennel eddig még nem találkoztak – a 2. kötet ezen az izgalmas ponton ér véget.
A kiadás végén (nekünk az elején :D) ismét kapunk egy cuki novellát egy hétköznapi pillanatból.
Ismét nagyon tetszett ez a meglepő páros, a Mester kedvessége Fran felé. A világot is jobban megismerhettük, főként a goblinok – hobgoblinok és kazamaták világát.
Várom a 3. kötetet! :)
5/5
Chugong: Solo Leveling 1.
A friss megjelenések között láttam meg ezt a képregényt, ami sok műhöz hasonlóan a Webtoonon indult. Ennek megfelelő a képi világa – a színes, kevés szöveggel dolgozó látványos oldalak.
Ez a könyv szépen rímelt az előző olvasmányomra Yuu Tanaka: Reincarnated as a Sword – Penge az új életem 2. – szintén egy rpg-játék, szörnyölős – karakterfejlődős történet van a középpontban.
Ebben a világban már egy ideje különféle kapuk nyíltak, amelyek mögött szörnyek várakoznak – az emberek világából pedig kiválasztott erősebb emberek – a Vadászok mennek csapatban legyőzni őket. Főszereplőnk Sung Jinwoo egy gyenge képességű vadász, egyetlen motivációja a pénzkeresés, és családja támogatása.
A kötetben egy veszélytelennek tűnő dungeon-ba készülnek a nagyszámú csapattal, ám ott megdöbbentő erejű ellenség várja őket.
Ez a történet kevésbé tetszett, bár Jinwoo a kötet végén izgalmas változáson esett át, ami miatt kíváncsi vagyok a folytatásra.
4/5
Irene Adler: A fekete dáma
Nem akartam belevágni egy új sorozatba, de az aktuális kedvenc kihívássorozatom kapcsán (Olvassunk a Harry Potter szereplőivel…) kihoztam a gyerekkönyvtárból ezt a könyvet (Dobby i/y-os szerző :D).
A krimiirodalom klasszikus figurái – Irene Adler, Sherlock Holmes és Arsène Lupin még kiskamaszként jelennek meg ebben a könyvben. A három fiatal egy francia tengerparti kisvárosban találkozik és kötnek barátságot. Első kalandjuk során kiderítik, hogy ki az a férfi akit partra vetett a víz, és ki áll egy drága nyaklánc eltulajdonítása mögött.
Nem volt rossz a könyv, a célközönségnek izgalmas, érdekes lehet – de nekem unalmas volt. Irene az elbeszélőnk, aki többször előrevetíti barátainak és saját történetének későbbi pontjait, (nagy nyomozó, úri betörő, stb) – ez szerintem felesleges volt, inkább koncentrálhatott volna több részletre az aktuális életükről.
A cselekmény lassan halad, de a végén több izgalmas akció is belekerül, a leleplezés se volt rossz – de egyelőre nem fogott meg a sorozat.
3/5
Bella Swift: A kiskutya, aki boszorkány akart lenni
Milli kutya kalandjai már az olvasmánylistáim fix pontjai, nagyon cukik a történetek – nem bugyuták, hangulatosak a leírások, így felnőttként is jó kikapcsolódást nyújtanak.
Ez a történet az ősz kezdetén játszódik, amikor is Milliék szomszédjába új lakók költöznek – egy kislány és anyukája. Anna izgatottan várja az új szomszédokat, reméli hogy neki való barát lesz az új lakó. Milli is vágyik egy új barátra, nem siratja az egykori szomszéd macskát – Tigrist. :D
A barátkozás nem megy könnyen, a történetben a való élet problémái köszönnek vissza, de persze a végére megoldódik minden ügy.
Külön tetszett, hogy Anna kb olyan rajongva várt új boszorkányos regénysorozatának részét, mint anno mi a Harry Pottert :D
Hangulatos – kedves rész volt ez is, ajánlom! :)
5/5
Nincsenek megjegyzések:
Te mit gondolsz? :)