Christina Baehr - Szelek ​Vára

A tavaly ősz egyik kedves könyvélménye volt Christina Baehr ausztrál író gótikus - cozy fantasy sorozatának első két része, amelyet az Anassa egyszerre hozott el. Idén tavasszal jött ki a 3. és 4. rész, nem egyszerre, de nem sokkal követve egymást.

A Szelek Vára cselekményének nagy része Walesben játszódik, amelynek az írónő az utószó szerint több forrásból utánanézett - emléket állított a balladák rejtélyes lényeinek, az ország történelmének.

Edith és Simon útra kel, miután értesültek egy rejtélyes levélből, hogy Walesben is él egy sárkánytartó. A vonatút nagyon kedves volt Simon első rácsodálkozásaival ill. elolvashatta Edith új regényének kéziratát. A vonatról Bethesda nyüzsgő városában leszállva főszereplőink Ogwen Cottage-ben szállnak meg és némi rejtélyes beszélgetés után vezetőt kapnak, aki elkíséri őket a hegyekbe, ahol a Szelek Vára található. Hamar kiderül, hogy egy kis közösség él itt rejtve - egy sajátos utópiát megélve. A levélbeli Vörös Sárkány pedig egy jóképű férfi, aki tényleg feleséget keres... 

Már a vonatúton megismerkednek egy csinos, fiatal hölggyel - akivel később a Szelek Várában találkoznak, kiderül, hogy ő is sárkányőrző és ugyanúgy kapott egy levelet; és főszereplőnkkel ellentétben ő itt is szándékozik maradni, a hely hercegnőjeként. Vicces helyzeteket teremtett, hogy Edith hogyan próbált meg kevésbé vonzó lenni a Vörös Sárkány számára, persze rejtélyes viselkedésével inkább több figyelmet vont magára... 

Nagyon érdekes volt ez a közösség, amit Edith-el együtt megismertünk, ill. kicsit a wales-i emberek és az angolok közti ellentétet, társadalmi problémákat. A szerző ügyesen mesélt olyan nehéz helyzetekről, mint a nemi erőszak és következményei, az elnyomás - akár olyan pici esetben is, mint a jobb vagy bal kéz használata; vagy a manipuláció és a különféle maszkok, amiket az emberek magukra öltenek.

Edith el van varázsolva az itt megismert sárkányoktól, kipróbálhatja a sárkánylovaglást, ami annyira érzékletesen van leírva, hogy úgy éreztem vele együtt repülök (ennek könnyebb elképzelésében lehet, hogy szerepe van a Harry Potter filmeknek, vagy a Hogwarts Legacy repülős küldetéseinek :D).

Nehéz diplomáciai helyzetbe kerülnek főszereplőink, de Edith ügyesen és bátran megoldja a helyzetet. Nagyon tetszett, hogy érzékeny és valósan reagál a megélt traumákra. Az átélt stressz később jön ki rajta, de támogató közössége segít neki. 

A könyv vége pedig ismét a folytatás után kiált!

Kiskamasz kortól ajánlom továbbra is a sorozatot, mert igaz ugyan, hogy megjelenik néhány nehéz téma, de befogadható módon; ill. Edith kedves - jó szándékú viselkedése jó példa lehet fiatal olvasóknak is. Romantikus szál nagyon minimális - Simon iránti szeretetet, vonzódása nagyon finoman van ábrázolva. 

Összességében tetszett ez a rész, izgalmas volt; jó volt hogy nagyrészt egy helyen játszódik, amit mélyebben megismerhettünk. Az olvasmányélményem kicsit elhúzódott, emiatt nehezebben rázódtam vissza alkalmanként a történetbe - nem tett jót a kánikula a figyelmemnek. Ettől függetlenül jó folytatás volt:

4/5

Kiadó: Anassa
Kiadás éve: 2026
Eredeti cím: Castle of the Winds
Fordító: Farkas János
Oldalszám: 284
Ár: 5480 Ft (Vedd meg kedvezményesen a kiadótól! << Beleolvasó ugyanitt ;)
Borító: 5/5

Fülszöveg:
Szentivánéjkor a Vörös Sárkány menyasszonyt választ.

Egy titokzatos meghívás nyomán Edith útnak indul a Szelek Várába, hogy felkutassa a vadregényes walesi hegyekben élő, eltűntnek hitt sárkányőrök családját. Ám hamar ráébred, hogy semmi sem az, aminek látszik. Ha nem vigyáz, és nem őrzi meg saját, régóta rejtegetett erejét, talán soha nem tér vissza Ormdale-be azokhoz, akik számítanak rá, köztük a férfihoz, aki időközben beleszeretett.

Vajon Edith képes lesz szövetségre lépni álmai legendás Vörös Sárkányával, hogy megóvja örökségét? Vagy elveszít mindent, amiért eddig küzdött?

Nincsenek megjegyzések:

Te mit gondolsz? :)

Üzemeltető: Blogger.