Lisa Jewell - Ebből egy szó sem igaz
A regény 2019 júniusában kezdődik, amikor Alix Summer, egy menő podcaster 45. születésnapján megismerkedik Josie Fair-rel. Ugyanabban az étteremben ünneplik a születésnapjukat, ami Josie-nak is a 45. - sőt egy kis beszélgetés után kiderül, hogy egy kórházban születtek.
Josie ezután elkezd érdeklődni Alix után, aki egyből megfogja a szépségével, stílusával, életmódjával. Elkezdi hallgatni a nőkről szóló podcastját és rájön, hogy ő is szeretne kitörni addigi életéből, házasságából, változtatni a dolgokon. Felkeresi Alixet és felajánlja élettörténetét az új podcastsorozatához. Alix épp két munka között van, így kap a lehetőségen, bár kicsit furának tartja a nőt.
Hamar kiderül, hogy Josie nem megszokott házasságban él - férje majdnem 30 évvel idősebb nála. Született két lányuk, de csak az egyikük él otthon. Közben megismerkedünk Alix életével is, aki a külső szemlélőnek tökéletes otthonban él - jóképű férjjel, két kisgyerekkel, otthonról dolgozik, saját stúdiója van a kert végében - ám az ő házasságának is megvannak a döccenői.
Josieról egyre több furcsa dolog derül ki a beszélgetések alatt, ill. Alix apránként utánakérdez másoknál is róla, a családjáról. Egyre bizarrabb kép kezd kialakulni róla, ezzel párhuzamosan egyre erősebben lopja be magát Alix életébe.
Olvastatja magát a regény, amelyet a hagyományos narráció mellett megszakítanak a podcastbeszélgetések átiratai, ill. már a jövőbe vetítve az abból készült Netflix dokumentumfilm leírásai.
Több kemény témával operál a történet, mint például a nárcisztikus kapcsolatok, bántalmazás, alkoholizmus, manipuláció. Josie torz gondolkodásmódjának következtében teljesen megváltozik Alix élete... Meglepő a könyv befejezése, ahol maradtak nyitott kérdések.
Sötét, mozgalmas thrillert kaptam, amiben szerepet kapott kedvenc városom is (utóbbi volt talán a legnagyobb előnye számomra). Összességében tetszett, megismerhettem egy elég durva családot - a történetük igazsága egészen a könyv végééig izgalomban tartottt. A nagy része pont nyáron játszódik - ha hozzám hasonlóan szerettek ilyen szempont szerint olvasni ;)
4/5
Kiadó: 21. SzázadKiadás éve: 2024
Eredeti cím: None of This Is True
Fordító: Katona Ágnes
Oldalszám: 302
Ár: 6490 Ft
Borító: 5/5
Fülszöveg:
Ennyi hazugság az életébe kerülhetA föld nyelte el és A fenti lakók szerzőjétőlAlix podcastokat készít. A lakásához közeli kocsmában ünnepli negyvenötödik születésnapját, amikor találkozik egy nővel, aki szintén a negyvenötödik születésnapját ünnepli. Pár nappal később véletlenül újra összefutnak, most Alix gyerekeinek iskolája előtt. Talán érdekes interjúalany lenne a podcastban? Próbainterjút készít vele, a nő élettörténete valóban különös és komplikált. Alix nyugtalanítónak találja újdonsült ismerősét, de hajtja a kíváncsiság. Mire kiderül, hogy sötét titkokat rejteget, Alix már túlzottan kiadta magát neki. Ki ez a nő valójában? Mit követett el? És mit fog?
Nincsenek megjegyzések:
Te mit gondolsz? :)